شیر

محصولات شیری هراز شامل شیر با ماندگاری بالا به صورت پاستوریزه، فرا پاستوریزه و UHT با درصد چربی متفاوت کم چرب و پرچرب و طعم های ساده، موز و کاکائو تولید می گردد.

به طور طبیعی شیر گاو غنی از کلسیم، پروتئین، ویتامن‌های گروه ب و بسیاری از مواد معدنی است. گاهی شیر گاو را با ویتامین دی غنی می‌کنند که نوشیدنی بسیار مغذی برای کودکان و نیز برای بزرگسالان به‌حساب می‌آید.

شیر پاستوریزه:

شیرپاستوریزه شیری است که با یکی از روش های معمول پاستوریزاسیون (مطابق با استاندارد 1678) تهیه شده باشد، به طوری که کلیه میکروب های بیماری زا آن معدوم گردیده و تعداد میکروب های غیر بیماری زا در آن به کمینه رسیده باشد و کمترین تغییرات کیفی در ترکیب آن حاصل شود. به مدت ۱۵ ثانیه در دمای ۷۵ درجه سانتی‌گراد حرارت داده می‌شوند و مدت ماندگاری 3 تا 5 روز را دارد.

شیر فراپاستوریزه:

به منظور بالابردن ماندگاری شیرهای پاستوریزه با توجه به نوع فرایند حرارتی و تجهیزات به کار رفته، زمان ماندگاری شیرهای فراپاستوریزه افزایش می یافت. این شیر به مدت یک تا ۴ ثانیه در دمای ۱۲۷ تا ۱۳۵ درجه سانتیگراد حرارت داده می‌شود تا تمامی میکروب‌های بیماریزا و فسادزای آن از بین بروند. شیرهایESL  10 تا 15 روز ماندگاری دارند.

شیر فرادما:

محصولات استریل و فرادما (UHT)، اعمال حرارت به شیر نسبت به فرآیند های دیگر بیشتر است و نوع جنس و شرایط بسته بندی نیز اسپتیک و خاص است تا امکان نگهداری تا شش ماه و در دمای محیط، البته تا زمانی که درب محصول باز نشود را ممکن کند.

تماس با ما
به بالای صفحه بردن