درباره بنیانگذار

بزرگمهر دادگر مدير عامل شركت فرآورده های لبنی دوشه آمل (هراز)

مهندس بزرگمهر دادگر متولد چهاردهم تیرماه ۱۳۴۱ هجری شمسی در شهرستان آمل (استان مازندران)، بنیانگذار شرکت فرآورده‌های لبنی دوشه آمل (هراز)، شرکت لارین لبن پارس (آلیما –هکلند سابق) ،شرکت لبن زاگو آمل (زاگو)، شرکت دوشه پلاست آمل و شرکت داریو لبن یزد است. بی‌شک ایشان یکی از کارآفرينان برتر درعرصه تولید صنعت غذایی کشور و منطقه محسوب می‌شوند .

گذراندن دوره تحصیلات عالی در رشته صنایع غذایی در دانشگاه شهید بهشتی تهران و تدریس در دانشگاه‌های کشور در زمینه تخصصی لبنیات به همراه ۳۰ سال تجربه سطوح مدیریتی ارشد او را به یکی از معدود کارآفرینان متخصص در حوزه صنایع غذایی کشور به خصوص لبنیات تبدیل نموده که سبب شده بسیاری از فعالان این زمینه او را پدر صنعت لبنیات ایران  بدانند.

 

مدیریت ایشان در مجموعه‌های تولیدی شاخصی نظیر شرکت لبنی دوشه آمل و لارین لبن پارس و لبنی زاگو آمل و… به عنوان یکی از مزایای مهم محسوب می‌شود چرا که تحت همین مدیریت و رهبری تحول آفرین، این شرکت‌ها و به خصوص شرکت لبنی دوشه آمل، توانسته در کمتر از یک دهه فعالیت خود، رشد خیره‌کننده‌ای در بین رقبا داشته باشد و به عنوان یکی از صادرکنندگان مطرح محصولات لبنی به کشورهای منطقه، اروپا و آسیا قلمداد ‌شود. شاید همین رشد سریع، سبب شده که بسیاری از شرکت‌های موفق لبنیات دنیا مانند یونیلیور، کمپینا، هکلند و غیره ابراز تمایل به همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک با آن نمایند.

بسیاری از محصولات تولید شده در شرکت دوشه آمل با برند هراز، نوآوری خاص و منحصربه‌فرد محسوب می‌شود که در ابداع، تحقیق و تولید آن‌ها، مهندس دادگر نقش مهمی ایفا نموده است.

بنیان‌گذار شرکت دوشه آمل (هراز) معتقد است در آینده‌ای نزدیک این شرکت باید جزء ده برند برتر کشورهای منطقه قرار گیرد و اولین انتخاب مصرف‌کنندگان باشد.

 

دریافت نشان شوالیه صنعت لبنیات، کارآفرین برتر طی سال‌ها ۱۳۸۹ تا ‍۱۳۹۱، پیشکسوت نمونه صنعت لبنیات، عضو هیأت رئیسه کشتی استان مازندران، رئیس هیئت مدیره بنیاد کودک استان مازندران، موسس مدرسه توانبخشی معلولین امیررضا دادگر و قهرمان مسابقات کشتی دانشجویان کشور، تنها بخشی از افتخارات کسب شوده توسط ایشان است.

Contact Us
Scroll to Top